Przebudowa domu jednorodzinnego

Inwestor zakupił rozpoczętą budowę domu w stanie surowym zamkniętym. Poniżej zamieściliśmy zdjęcia domu po przejęciu. Poproszono nas o zaprojektowanie przebudowy (bardzo wyśrubowany program użytkowy), elewacji,  architektury wnętrz i "wypłaszczenia" terenu.

Działka o dużym nachyleniu, różnica poziomów ok. 2 m, budynek wbity piwnicą w skarpę. Ze względu na spadek terenu pierwotnie projektowano taras od wschodu. Nowym właścicielom marzył się taras od południa i więcej miejsca w ogrodzie dla dzieci - stąd konieczność wypłaszczenia terenu i zastosowanie muru oporowego. Wyjście z salonu na taras zaprojektowaliśmy jako masywne przeszklenie z drzwiami przesuwnymi HS.

O mur oporowy stoczyliśmy walkę w ratuszu, ponieważ miejscowy plan zagospodarowania terenu zabraniał wykonywania ogrodzenia z prefabrykatów betonowych. Ostatecznie uznano naszą argumentację, że mur oporowy nie jest ogrodzeniem, choć jego wysokość w rzeczywistości spełnia taką  rolę. Resztę ogrodzenia wycofaliśmy do linii fasady frontowej, odsłaniając wejście do budynku i wjazd do garażu.

Zaprojektowane wnętrza można obejrzeć tutaj.

KOSZALIN

KONTAKT:

tel.: +48 507 430 404

biuro@nowapracownia.com

75-620 Koszalin, ul. Racławicka 15-17 F, lokal 213

  • Facebook - Biały Krąg
  • Instagram - Biały Krąg

© 2019 by NOWA PRACOWNIA. Proudly created with Wix.com

NAPISZ DO NAS: