top of page

Ośrodek wypoczynkowy

_koncepcja

Projekt koncepcyjny rozbudowy OW Gród Piastów w Dźwirzynie opracowany we współpracy ze ꝉśp. arch. Romualdem Hryńkowem.

Przeznaczenie: 

Koncepcja zakłada rozbudowę kompleksu 9 osobnych domów wczasowych  w jeden budynek hotelowy w standardzie 4-gwiazdkowym. Po przebudowie obiekt ma być całorocznym hotelem z bogatą ofertą usług towarzyszących: krytym basenem, zapleczem konferencyjnym i bankietowym, ośrodkiem rehabilitacji, SPA i innymi.

Miejscowy plan zagospodarowania terenu narzuca symetryczne dachy spadziste z dachówką ceramiczną, stąd pomysł "wysunięcia" loggii poza główne bryły budynku.

Istniejące budynki podniesiono o jedną kondygnację i spięto w jeden budynek łącznikiem, który pełni funkcją komunikacyjną. Znajdują się w nim też pokoje hotelowe, pomieszczenia techniczne i usługowe. W strefie przyziemia stworzono odrębne dziedzińce, które  mogą służyć do organizacji i obsługi niezależnych imprez w tym samym czasie. Całość nabrała charakteru miasteczka z ciasnymi uliczkami typowymi dla miast basenu Morza Śródziemnego. Założono, że dziedzińce sprzyjać będą nawiązywaniu kontaktów i integracji gości wypoczywających w hotelu czy uczestników szkoleń i konferencji. Latem istnieje możliwość w tych miejscach aranżowania barów i kawiarni na świeżym powietrzu. 

Wejście główne do hotelu zaprojektowano w budynku zachodnim z poziomu terenu. Znajdą się tam kuchnie, restauracje, kawiarnie, sale konferencyjne i administracja. Przebudowa pozwoli korzystać z budynku przez osoby poruszające się na wózkach. W północnej części terenu zaplanowano kompleks profesjonalnych boisk sportowych i place zabaw. 

Program użytkowy:

Całkowita powierzchnia: 17000 m2

Pokoje 2-osobowe (24 m2): 203 szt.

Apartamenty (63 m2): 21 szt.

Restauracje/kawiarnie: 700 m2

Sale konferencyjne / bankietowe: 1760 m2

Usługi, basen, SPA, rehabilitacja: 1720 m2

DŹWIRZYNO

2018

bottom of page