nowa szafa
U podstaw założeń projektowych NOWEJ szafy leży analiza wad i zalet dwóch podstawowych sposobów przechowywania rzeczy w mieszkaniach i domach: szafy w zabudowie i garderoby jako odrębnego pomieszczenia.
Wśród zalet szafy należy wymienić łatwą dostępność do przechowywanych rzeczy i stuprocentowe wykorzystanie powierzchni i kubatury magazynowej. Wadą jest najczęściej zbyt mała objętość zmuszająca do poszukiwania dodatkowych miejsc w mieszkaniu które można by przeznaczyć na przechowywanie rzeczy. Zaletą garderoby jest zdecydowanie większa kubatura stwarzająca możliwość bardziej elastycznego aranżowania przestrzeni i zmagazynowania większej ilości rzeczy. Niestety w takim pomieszczeniu sporą część powierzchni trzeba przeznaczyć na komunikację umożliwiającą dostęp do regałów.
NOWA szafa łączy wszystkie zalety obu rozwiązań:
-
łatwy dostęp do rzeczy,
-
dużą powierzchnię magazynową,
-
prawie stuprocentowe wykorzystanie kubatury.
Poszczególne segmenty szafy są ruchome i wysuwają się jak szafki typu cargo, umożliwiając dostęp do półek z obu stron. Sposób zmodułowania szafy pozwala na precyzyjne wydzielenie różnych stref magazynowych oraz ukrycie w szafie całkowicie nowych funkcji. Wraz ze zmianą potrzeb gospodarstwa domowego, można wymienić pojedynczy moduł bez ingerencji w pozostałą część konstrukcji.
Konstrukcja NOWEJ szafy i sposób jej modułowania pozwala nadać temu meblowi nowe funkcje, tworząc na przykład:
-
moduł biurowy / do nauki,
-
moduł magazynowy, np. na krzesła i stół wykorzystywane okazjonalnie,
-
odkurzacz i inne utensylia,
-
fitness z bieżnią czy rowerkiem stacjonarnym, a nawet siłownią, kącik hobby z maszyną dziewiarską, do szycia, sztalugami, narzędziami
-
i wiele innych.
Moduły wysuwane są napędem elektrycznym sterowanym podświetlonymi sensorami umieszczonymi na frontach. Wewnątrz umieszczono panele świetlne.
KOSZALIN
2011