domek na wsi

- projekt wnętrz

Założenia projektowe
Niewielki dom jednorodzinny z poddaszem o łącznej powierzchni użytkowej 135m2 - 80 m2 na parterze i 55m2 na poddaszu. Budynek projektowany jest dla dwóch osób z psami. Działka o powierzchni 1000 m2 znajduje się w niewielkiej miejscowości pod Poznaniem.

Ściany konstrukcyjne, działowe oraz strop zaprojektowane są z drewna klejonego warstwowo HBE, które w swojej naturalnej formie widoczne jest w każdym pomieszczeniu.

Program użytkowy
Wszystkie podstawowe funkcje - strefę dzienną, kuchnię, sypialnię, łazienkę oraz pomieszczenie gospodarcze - zlokalizowano w parterze. Najważniejszym dla właścicieli pomieszczeniem jest będąca sercem domu przejściowa kuchnia, z dużą przestrzenią magazynową pełniącą funkcję spiżarni oraz długimi blatami roboczymi z odpornych na ciepło i zarysowania płyt gresowych. Przez kuchnię wchodzi się do salonu z jadalnią. Jest to wysokie pomieszczenie, które dopełnia antresola z pracownią i biblioteką. Na poddaszu znalazły się także dwa pokoje gościnne, z których jeden pełni również funkcję domowej siłowni.

Zespół projektowy:

arch. Waldemar Waszkiewicz

arch. Małgorzata Waszkiewicz

PROJEKT ARCHITEKTURY

POZNAŃ

2021